Panel F
Szybki - 60 sekund, pianoklej poliuretanowy do montażu płyt gipsowo-kartonowych i płyt izolacyjnych.
Szybki - 60 sekund, pianoklej poliuretanowy do montażu płyt gipsowo-kartonowych i płyt izolacyjnych.
Dowiedz się więcej
Panel F jest pianoklejem, o szybkim chwycie początkowym – 60 sekund, opracowany i przetestowany specjalnie do klejenia różnego rodzaju płyt izolacyjnych. Stosowany jest również w mocowaniu izolacji poniżej poziomu gruntu oraz ogólnie w izolacji termicznej. Dzięki niewielkiej ekspansji po nałożeniu oraz wysokiej konsystencji i przyczepności świeżego kleju możliwe jest układanie płyt różnego rodzaju i grubości, takich jak: EPS, XPS, PU, wełna skalna lub szklana itp. na różnych rodzajach podłoża (podłoża mineralne, cegła, beton, tynki, drewno, metal, szkło, tworzywa sztuczne, membrany bitumiczne pokryte łupkiem) zgodnie z procedurami przewidzianymi w testach ETAG 004 dla okładzin termicznych. Stosowany do wypełniania ewentualnych szczelin powstałych podczas układania płyt, dzięki swojej strukturze o szczególnie jednolitych i drobnych komórkach, przyczynia się do dopełnienia izolacji akustycznej i termicznej.
Podłoża muszą być wolne od olejów, tłuszczów i kurzu. Zwłaszcza w przypadku nakładania na podłoża nieporowate, w celu zapewnienia pełnej sieciowania, warto wcześniej zwilżyć podłoże, aby zapewnić świeżej piance niezbędną wilgotność.
Czyszczenie narzędzi
Ślady nieutwardzonego kleju „Panel F”, na przykład na ubraniach, oknach itp., można usunąć za pomocą rozpuszczalnika do pianki. Utwardzony produkt można usunąć wyłącznie mechanicznie (przez zeskrobanie lub szlifowanie). Ewentualne pozostałości w zaworze można łatwo usunąć, gdy produkt całkowicie stwardnieje. Produkt zawiera składniki łatwopalne, dlatego należy go stosować wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
Przechowywać w chłodnym miejscu w pozycji pionowej. Należy bezwzględnie unikać przechowywania w pozycji poziomej, ponieważ w ten sposób pod zaworem szybko tworzą się osady, które nieodwracalnie utrudniają wyciskanie kleju. Panel F Produkt zachowuje trwałość przez co najmniej 12 miesięcy, jeśli jest przechowywany w pozycji pionowej, w chłodnym miejscu (w temperaturze od 15 do 25 °C), w suchym miejscu, w zamkniętych oryginalnych opakowaniach.
System Panel F, choć niezwykle skuteczny pod względem technicznym i użytkowym oraz zapewniający wysoką wydajność przy montażu okładzin termicznych elewacyjnych, nie wyklucza stosowania tradycyjnych elementów mocujących (kołki rozporowe itp.), które zapewniają zakotwiczenie płyt w grubości podłoża, aby zapobiec ryzyku odklejenia się kleju w przypadku, gdy powierzchnia nie jest wystarczająco nośna i zwarta.
W przypadku klejenia na nowych membranach bitumicznych zaleca się stosowanie kleju/uszczelniacza Bitumen Seal.
Pojemnik z produktem „Panel F” jest zbiornikiem pod ciśnieniem. Należy uważnie zapoznać się z informacjami zawartymi w karcie charakterystyki.
| Kolor | Kod | Aplikacja | Pakowanie | Opakowanie | Paleta | Kod paskowy |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Giallo naturale | 5558 | Pistoletowa | puszka | 12x750 ml |
42 karton
|
| PARAMETR | WARTOŚĆ |
| Temperatura zewnętrzna podczas aplikacji | od +5 °C do +35 °C |
| Temperatura robocza | od -40 °C do +120 °C |
| Chwyt początkowy
Tworzenie powłoki/naskórka (przy 23 °C i 50% wilgotności względnej) (zgodnie z MIT 98*) |
60 sekund
3 minuty |
| Czas schnięcia (sznur o średnicy 20 mm w temperaturze 23 °C i przy 50% wilgotności względnej) (zgodnie z normą MIT R/8*) | 9 minut |
| Gęstość (po spienieniu) (zgodnie z MIT 50*) | 14–16 kg/m3 |
| Współczynnik rozszerzalności po ekspansji (post- ekspansja) | 18–20 % |
| Wydajność objętościowa z opakowania | 46–50 litrów |
| Powierzchnia ułożonych płyt | 12 m² |
| Zmiana wymiarów (23 °C – 50% wilgotności względnej) (zgodnie z MIT 52*) | <3% |
| Przyczepność do polistyrenu (zgodnie z ETAG 004) | 0,2 N/mm2 (pęknięcie płyty) |
| Reakcja na ogień (zgodnie z DIN 4102) | klasa B3 |
| Odporność na promieniowanie UV | słaba, ma tendencję do żółknięcia |
* Metody wewnętrzne Torggler (MIT) są dostępne na żądanie.
Wydajność kleju zależy w dużym stopniu od temperatury puszki i otoczenia. W niskich temperaturach znacznie spada zarówno ciśnienie wypływu świeżego materiału z zaworu, jak i wydajność utwardzonego produktu. Aby uzyskać dobrą wydajność, zaleca się temperaturę puszki wynoszącą około 20 °C. Zużycie zależy od rodzaju montowanych elementów i metody montażu: orientacyjnie z jednej puszki można przykleić od 8 do 12 m2 płyt izolacyjnych i do 3 płyt gipsowo-kartonowych. Podane wartości odnoszą się do warunków laboratoryjnych i mogą się znacznie różnić w zależności od rzeczywistych warunków aplikacji i otoczenia.
Skontaktuj się z naszym zespołem, aby uzyskać spersonalizowane wsparcie i doradztwo produktowe.